Ja bēglim vai alternatīvo statusu ieguvušai personai nav pietiekamu līdzekļu, tai ir tiesības saņemt pabalstu uzturēšanās izmaksu segšanai (turpmāk — pabalsts).
Bēglim vai alternatīvo statusu ieguvušai personai, kura pabalsta pieprasīšanas dienā ir darbspējīgā vecumā (no 15 gadu vecuma līdz Latvijas Republikā noteiktajam vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamā vecuma sasniegšanai ir tiesības saņemt pabalstu, ja viņa:
- strādā (ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais);
- nestrādā, bet ir reģistrējusies Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), ieguvusi bezdarbnieka vai darba meklētāja statusu un pilda bezdarbnieka vai darba meklētāja pienākumus, tostarp iesaistās valsts valodas apguves programmās;
- nestrādā, bet ir noteikta I vai II grupas invaliditāte vai mācās klātienē izglītības iestādē Latvijā.
Savukārt, ja bēglis vai alternatīvo statusu ieguvusī persona ir sasniegusi Latvijas Republikā noteikto vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, pabalstu var saņemt bez augstāk minētajiem nosacījumiem.
Pabalstu par nepilngadīgu personu var saņemt:
- viens no vecākiem,
- bērna likumiskais pārstāvis, uzrādot dokumentu, kas apliecina likumiskās tiesības pārstāvēt nepilngadīgo personu bez pavadības.
Ja bērns sasniedzis 15 gadu vecumu, tad pabalstu par viņu var saņemt, ja :
- bērns klātienē mācās izglītības iestādē Latvijā,
- bērns nemācās, ir reģistrējies NVA kā bezdarbnieks vai darba meklētājs.
Ja pabalsta izmaksas periodā, jaunietis sasniedz pilngadību, atlikušo laikposmu viņš pats var saņemt pabalstu kā pilngadīga persona. Tādā gadījumā jāiesniedz jauns iesniegums par pabalsta piešķiršanu.